Димитров: преговори со ЕУ следната година | Сите содржини | DW | 08.09.2017

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Димитров: преговори со ЕУ следната година

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров од Талин, каде учествува на неформалниот состанок на ЕУ со земјите кандидати за членство, порача дека дошол со добри вести од Македонија

Прочитај го и ова