Димитров: „Немаме луксуз да пропуштаме историски можности за напредок“ | Теми | DW | 14.06.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Димитров: „Немаме луксуз да пропуштаме историски можности за напредок“

Македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров во интервју за ДВ по средбата со својот германски ресорен колега Хајко Мас, истакна дека задоволен заминува од Германија охрабрен од поддршката која ја добил како за договорот со Грција за името, така и за перспективите за добивање датум за почеток на преговори со ЕУ.

Гледај видео 08:48

Прочитај го и ова