Димитров за ДВ: Целта ни е на дофат | Северна Македонија | DW | 13.09.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Димитров за ДВ: Целта ни е на дофат

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров се враќа во Скопје со оптимизам за шансите на земјата во октомври да добие датум за почеток на преговори.

По посетите на Париз, Брисел и Берлин, македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров за Дојче веле изјави дека сигналите се позитивни и дека работите во врска со почетокот на преговори со ЕУ одат во добар правец:

Гледај видео 06:52

Димитров за ДВ: Целта ни е на дофат

 

Реклама