1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Димитар Димитров, професор и поранешен министер
Димитар ДимитровФотографија: privat

Димитар Димитров

Димитар Димитров е пензиониран професор на Филолошкиот факултет во Скопје и поранешен министер за култура.

Прескокни го блокот Повеќе написи од Димитар Димитров

Повеќе написи од Димитар Димитров

Покажи повеќе написи