Дизајнерска мода за невести | Старт | DW | 26.06.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Дизајнерска мода за невести

Клаудија Шнабел во своето модно ателје во Вирцбург изработува венчаници по желба на невестата. За рачно изработен фустан на дизајнерката и' требаат над 40 работни часа.

Гледај видео 02:42
Now live
02:42 минути