Децата бараат одговори | Сите содржини | DW | 24.11.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Децата бараат одговори

По терористичките напади во Париз, многу родители се исправени пред предизвикот да им објаснат на своите деца што се случи. Не е секогаш лесно да им се одговори на детските прашања.

Гледај видео 02:36
Now live
02:36 минути

Прочитај го и ова