Дефинитивен крај за „бубачката“ | Теми | DW | 11.07.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Дефинитивен крај за „бубачката“

Приказната на „бубачката“ започна во еден мрачен период, а ерата на култниот автомобил достигна зенит за време на таканареченото германско економско чудо. Сега во Пуебла, Мексико, беше засекогаш затворено производството на легендарниот модел на Фолксваген.

Гледај видео 01:06

Прочитај го и ова