Десет најомилени знаменитости во светот | Сите содржини | DW | 19.05.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Десет најомилени знаменитости во светот

Порталот за туризам Trip Advisor ги обелодени добитниците на наградите Travellers' Choice Awards за најомилени знаменитости во светот. Порталот месечно го посетуваат повеќе од 340 милиони корисници.

Прочитај го и ова