Десет најдобри локации во Европа за дочек на Новата Година | Панорама | DW | 30.12.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Десет најдобри локации во Европа за дочек на Новата Година

Каде за дочекот на Новата Година? Прашање кое со задоволство си го поставуваме секоја година. Во тој смисол Европа има што да понуди. Погледнете.

Означувањето на почетокот на Новата година значи осветлување на градовите и прослава со разнобоен огномет. Придружете ни се на кратка тура низ најдобрите дестинации во Европа за дочек на Новата година.

DW.COM

Реклама