Десет загинати во бомбашки напади во Индија | Вести | DW | 23.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Десет загинати во бомбашки напади во Индија

*

Најмалку десет лица загинаа во серија бомбашки напади кои речиси истовремено се случија во три градови во северна Индија. Полицијата соопшти дека нападите биле изведени во Лукнов, Варанаси и Фаизабад. Полицијата се сомнева дека зад атентатите стојат милитантни муслимани.