Десетте најомилени туристички цели во светот | Сите содржини | DW | 31.03.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Десетте најомилени туристички цели во светот

Порталот TripAdvisor од милионите оценки за хотели, ресторани и туристички атракции ја состави листата на топ-туристички цели за 2016 година. Овде е листата на победници на Travelers Choice Awards.