Десетици загинати во нови напади во Ирак | Вести | DW | 24.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Десетици загинати во нови напади во Ирак

Во Ирак продолжуваат терористичките напади. Со напад со автомобил бомба во градот Фалуџа според болнички податоци загинале најмалку 20 лица . Голем број луѓе денеска загинаа и во Багдад кога бил активиран експлозив врз група работници. Нападот се случил во шиитски дел од градот. Во меѓувреме во американска рација против сунитските екстремисти убиени се шест лица.