Денеска средба претседател-премиер | Македонија | DW | 20.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Денеска средба претседател-премиер

Средбата меѓу Бранко Црвенковски и Никола Груевски ќе се одржи во кабинетот на претседателот на државата

default

По долгите препукувања преку македонските медиуми, престедателот на државата и премиерот конечно најдоа најмал заеднички именител за средба на која ќе се обидат да ги надминат разликите. Кои прашања стојат на дневен ред?

Поврзана содржина