Денеска средба Милошоски-Рајс | Македонија | DW | 12.02.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Денеска средба Милошоски-Рајс

Разговорите меѓу македонскиот и американскиот министер за надворешни работи ќе бидат можеби одлучувачки во периодот пред самитот на НАТО во Букурешт. Утре(13.02.2008)во Вашингтон пристигнува и грчката министерка Бакојани

default

Тет-а-тет средба на Милошоски и Бакојани во Вашингтон нема да има

Што прави грчката дијаспора во САД во очи на посетата на Бакојани?
Реклама