Денеска се отвора замокот од мраз во Висконсин | Панорама | DW | 14.01.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Денеска се отвора замокот од мраз во Висконсин

Во Висконсин денеска се отвора чудесниот леден замок, кој ќе биде отворен деноноќно, шест дена во неделата.

Замокот во Висконсин е еден од петте замоци од мраз кои постојат во Северна Америка. Неговите кули и тунели, сводови и пештери се фасцинантни. 

Ако имате интерес, не заборавете: облечете се добро!

Гледај видео 00:44

Во ледениот замок

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама