Дел Понте денеска во Белград | Вести | DW | 20.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Дел Понте денеска во Белград

*

Главната обвинителка на Хашкиот трибунал Карла Дел Понте денеска пристигнува во Белград . На средбата со српските официјални лица треба да разгледа соработката меѓу Србија и Трибуналот на политичко и оперантивно ниво, изјави пред посетата на Дел Понте на Белград нејзината претставничка Олга Кавран. Дел Понте по посетата, на барање на ЕУ ќе треба да состави проценка на соработката на Белград и да ја достави до Унијата.