Девојче спасено по 17 часа минати под урнатините | Свет | DW | 25.08.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Свет

Девојче спасено по 17 часа минати под урнатините

На спасувачките екипи во малото место Пескара дел Тронто им успеа од извлечат 10 годишно девојче кое под урнатините предизвикани од катастрофалниот земјотрес минало цели 17 часа.

Во текот на целата измината ноќ продолжија грчевитите напори на спасувачките екипи за расчистување на урнатините од катастрофалниот земјотрес во централна Италија и потрагата по преживеани. Земјата е во шок. Бројот на загинати постојано расте. Според последните информации во потресот животот го загубиле 247 лица а најмалку 350 се повредени. Во целата трагедија се случуваат и чуда како мал зрак на надеж:

Гледај видео 00:55

Чудо во трагедијата во Пескара дел Тронто

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама