Дебар го осудува планираниот напад во САД | Вести | DW | 10.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Дебар го осудува планираниот напад во САД

Советот на општина Дебар одржува вондредна седница на која според најавите треба да биде осудена терористичката активност на три лица по потекло од Дебар обвинети во САД за тероризам.

Инаку ФБИ во понеделникот вечер уапсени шест лица за кои постоеше сомневање дека планирале напад врз воена база во Њу Џерси. Лицата, кои биле следени повеќе од една година беа уапсени при обид да купат автоматско оружје.