Двaјца загинати во напад во ноќен клуб во Флорида | Свет | DW | 25.07.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Свет

Двaјца загинати во напад во ноќен клуб во Флорида

Нов напад врз ноќен клуб во американската сојузна држава Флорида. Две лица загинаа, а 17 се повредени. Полицијата уапси тројца осомничени напаѓачи. Мотивите за нападот не се познати.

Гледај видео 00:44

Напад во ноќен клуб во Флорида

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама