1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Двете коалиции слават победа

12 декември 2016

Државната изборна комисија денеска треба да ги соопшти освоените мандати по партии. Според нецелосно преброените гласови, ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија водат со над еден процент пред СДСМ и Коалицијата. Но, двете партии прогласија победа.

https://p.dw.com/p/2U7QB