Двете коалиции слават победа | Старт | DW | 12.12.2016

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Двете коалиции слават победа

Државната изборна комисија денеска треба да ги соопшти освоените мандати по партии. Според нецелосно преброените гласови, ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија водат со над еден процент пред СДСМ и Коалицијата. Но, двете партии прогласија победа.