Двајца киднапирани Германци во Авганистан | Вести | DW | 19.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Двајца киднапирани Германци во Авганистан

*

Германската влада потврди дека двајцата Германци кои важата за исчезнати во Авганистан се најверојатно жртви на киднапирање. Двајцата киднапирани се соработници на претпријатие со седиште во Кабул, изјави портпарол на министерството за надворешни работи во Берлин. Претходно аганистанската полиција соопшти дека германските заедно со еден авганистански возач се грабнати и дека по грабнувачите се трага интенизвно. За разветлувањ ена случајот напори прави и германското министерство за надворешни работи.