Двајца канадски војници загинаа во Авганистан | Вести | DW | 23.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Двајца канадски војници загинаа во Авганистан

*

Во бомбашки напад на југот од Авганистан загинаа двајца канадски војници и нивниот преведувач. Во експлозијата , биле повредени уште двајца новинари и еден војник –соопшти канадската армија. Војниците се наоѓале во патрола западно од градот Кандахар во моментот кога покрај нивното возило екслодирала бомба.