Да се стигне до Европа пред зимата | Сите содржини | DW | 28.09.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Да се стигне до Европа пред зимата

За бегалците кои се на пат кон Западна Европа, поради претстојната зима почнува трка со времето.

Гледај видео 01:53
Now live
01:53 минути

Прочитај го и ова