Да зготвиш или да си купиш? | Старт | DW | 26.03.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Да зготвиш или да си купиш?

Кнедли од компири се специјалитет во германската покраина Тирингија. Треба да бидат лесни и се разбира-зготвени во домашната кујна. Но за тоа е потребно прилично многу работа. Затоа во Зонеберг сега има кнедли за носење.

Гледај видео 02:02
Now live
02:02 минути