1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Дајмлер

Германскиот производител на автомобили, автобуси и камиони е со седиште во Штутгарт. Компанијата имаше извонредна година во 2015, со раст на оперативниот профит од 36 проценти и раст на добивката за 15 проценти.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе