Данска – терор | Вести | DW | 04.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Данска – терор

*

Данските сили за безбедност уапсија повеќе лица осомничени за планирање бомбашки напад. Тајните служби на земјата не соопштија за колку лица станува збор, ниту пак дали нападот бил подготвуван на данска територија или во странство. Деталите треба да бидат објавени во текот на денот.