Даноците се зголемуваат, касите празни | Сите содржини | DW | 31.05.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Даноците се зголемуваат, касите празни

Грците, според ММФ, на својата земја ѝ должат 87 милијарди евра од данок. Тие немаат пари, а даночните власти се неефикасни.

Гледај видео 00:53
Now live
00:53 минути

Прочитај го и ова