Дали наскоро сите ќе станеме пилоти? | Теми | DW | 12.01.2022
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Дали наскоро сите ќе станеме пилоти?

Шведската компанија Џетсон разви комерцијално електрично летало за едно лице. Може да лета околу 20 минути и да достигне брзина од 102 километри на час. Дали сега сите ќе станат пилоти? @dw.business

Гледај видео 01:34