Дали наскоро роботи ќе ни готват храна? | Сите содржини | DW | 21.06.2022

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Дали наскоро роботи ќе ни готват храна?

Инженерите од Универзитетот во Кембриџ развиваат роботски готвач кој може да вкуси храна и може да го погоди индивидуалниот вкус.

Гледај видео 00:42