Дали Грција го нагризува единството на ЕУ? | Старт | DW | 04.02.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Дали Грција го нагризува единството на ЕУ?

Првиот состанок на ЕУ-министрите за надворешни работи со новиот грчки колега ги изнесе на виделина и првите недоразбирања. Со тешки маки е постигнат компромис околу санкциите против Русија, но единството се чини е нарушено.

Гледај видео 01:23
Now live
01:23 минути