Дакс индексот достигна рекордно ниво | Вести | DW | 13.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Дакс индексот достигна рекордно ниво

*

Висината на берзанскиот индекс на германското стопанство, Дакс достигна рекордно ниво. Германскиот берзански барометар достигна 8.151 поени, со што е достигнато ново рекордно ниво на сите времиња. Вчера и од Волстрит во Њујорк се јави нов рекорд. Берзата затвори со рекордни 13.862 поени на Дау Џонс индексот.