Давос низ бројки | Сите содржини | DW | 20.01.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Давос низ бројки

Давос е превртен на глава кога големците од светот на економијата и политиката се среќаваат на Самитот. Неколку бројки и факти кои го опишуваат светскиот самит од малку поинаков агол.

Гледај видео 01:17
Now live
01:17 минути

Прочитај го и ова