Г8 демонстрации | Вести | DW | 07.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Г8 демонстрации

*

Во околината на Хајлигендам утринава е мирно. Неколку илјади демонстранти според последните информации држат под блокада четири патишта во близина на 12 километри долгата ограда околу местото на самитот. Полицијата вчера употреби водени топови за да ги растера противниците на глобализацијата. Притоа беа уапсени се 140 лица.