Грчки авион – закана со бомбашки напад | Вести | DW | 23.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Грчки авион – закана со бомбашки напад

Пред помалку од еден час на минхенскиот аеродром принудно слета патнички авион на грчката авио-компанија “Олимпик Ервејс“ поради закана од бомбашки напад. Сите патници во авионот, меѓу кои имало и единаестемина грчки евро-парламентарци се евакуирани на безбедно. Авионот летал на релација Атина-Брисел.