Грчкиот парламент го изгласа планот за реформи | Старт | DW | 16.07.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Грчкиот парламент го изгласа планот за реформи

Пратениците во грчкиот парламент го прифатија компромисот со кредиторите за излез од должничката криза. Дел од пратениците на Сириза гласаа против премиерот Ципрас. Како понатаму ќе функционира владата останува нејасно

Гледај видео 01:16
Now live
01:16 минути