Грција спасувачка акција | Вести | DW | 11.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Грција спасувачка акција

*

Во драматична спасувачка акција, на грчката крајбрежна служба и‘ појде од рака да спаси турски брод со речиси 300 бегалци. Бродот вчера вечер во близина на полустровот Пелопонез се нашол во потешкотии поради големото невреме. Бродот требало да ги префрли бегалците во Италија.