Грција парализирана од штрајк | Старт | DW | 14.12.2017

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Грција парализирана од штрајк

Илјадници Грци протестираат поради невработеноста, сиромаштијата и растечките даноци. Синдикатите повикаа на 24-часовен генерален штрајк, незадоволни од владината политика на штедење.