Одмор со забрана за излегување од хотел | Сите содржини | DW | 16.04.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Одмор со забрана за излегување од хотел

Дали би се согласиле на одмор во Грција со забрана за излегување од хотелот каде што сте сместени? Група холандски туристи веќе е дел од таков експеримент на островот Родос. Тие, поради пандемијата, се единствените гости во хотелскиот комплекс и уживаат во добриот поглед кон морето, водата во хотелските базени и храната. Дел од нив велат - подобро е нешто отколку ништо.

Гледај видео 02:11

Прочитај го и ова