За добро туристичко лето не се доволни само песок и море | Сите содржини | DW | 02.06.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

За добро туристичко лето не се доволни само песок и море

Песочни плажи, мали таверни, кристално чиста вода: Торони, регион Халкидики. Но, грчките хотелиери знаат дека тоа во време на пандемија не е доволно за да се привлечат туристи. Затоа Мирела Менегаки им овозможува одмор на своите гости за време на кој се чувствуваат заштитени, но не и ограничени - далеку од масовниот туризам.

Гледај видео 02:01

Прочитај го и ова