Купи куќа, добиј виза за Европа | Сите содржини | DW | 12.02.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Купи куќа, добиј виза за Европа

Доколку инвестирате 250.000 евра во стан или куќа во Грција, добивате европска виза за престој, или како што се нарекува, „Златна виза“. Ваквата програма на Грција е многу критикувана од страна на ЕУ. Но, и покрај тоа, можноста да добијат златна виза ја користат многумина. Недвижности во Грција купуваат пред се' Кинезите.

Гледај видео 03:28

Прочитај го и ова