Грција и еврозоната, сепак, поблиску до решение | Старт | DW | 18.02.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Грција и еврозоната, сепак, поблиску до решение

Еврогрупата се обидува остро да игра во спорот со Грција околу програмата за штедење. Сепак, надежите дека ќе се најде решение растат, откако Атина добива нов рок, и најави дека ќе изработи план

Гледај видео 01:26
Now live
01:26 минути