Грците се надеваат на промени на изборите | Старт | DW | 20.01.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Грците се надеваат на промени на изборите

Повисоки плати, подобра иднина - ветувањата на партијата Сириза добро минуваат кај гласачите во Грција. Левичарската партија добро котира на анкетите во пресрет на изборите. Какви се конкретните планови на Сириза?

Гледај видео 03:09
Now live
03:09 минути