Груевски не ја прифати оставката на Елмази | Вести | DW | 09.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Груевски не ја прифати оставката на Елмази

*

Македонскиот премиер Никола Груевски не ја прифати оставката на заменик-министерот за внатрешни работи Рефет Елмази. Елмази, кој по полициската акција во Танушевци поднесе оставка на 25-ти мај, што беше и вовед во владината криза, денеска повторно ги презема редовните должности.