Груевски: несогласувањата се надминати | Вести | DW | 06.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Груевски: несогласувањата се надминати

*

Несогласувањата во владеачката коалиција во Македонија се надминати. Ова го изјави денеска премиерот Никола Груевски по средбата со коалиционите партнери од ДПА. Нивната кризна средба доаѓа по најавата за интерпелација на владата која ја побара опозиоциониот СДСМ. Парламентот утре треба да гласа за довербата на кабинетот на Груевски.