Груевски во Приштина | Вести | DW | 17.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Груевски во Приштина

Македонскиот премиер Никола Груевски денеска патува во посета на Косово. Шефот на владата според најавите во Приштина ќе разговара со косовскиот претседател Фатмир Сејдиу, премиерот Агим Чеку и шефот на УНМИК во покраината Јоахим Рикер.