Груевски во Приштина | Вести | DW | 17.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Груевски во Приштина

Македонскиот премиер Никола Груевски престојува во официјална посета на Приштина. Според најавите Груевски разговара со косовскиот претседател Фатмир Сејдиу, премиерот Агим Чеку, по што треба да се сретне и со шефот на УНМИК во покраината Јоахим Рикер.