Груевски – Бари | Вести | DW | 03.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Груевски – Бари

*

Македонскиот премиер Никола Груевски синоќа во италијанскиот пристанишен град Бари ги презентираше можностите за инвестирање во македонското стопанство. Тој истакна дека е горд на прогресот што го оствари неговата земја и нагласи дека владата сака во наредниот период да ја види Македонија претрупана со странски инвестиции. Груевски предводи висока владина делегација која од вчера престојува во тридневна посета на Италија.