„Гризман, ти благодариме!“ | Сите содржини | DW | 08.07.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

„Гризман, ти благодариме!“

Франција е во финалето на Европското фудбалско првенство, а навивачите на седмо небо. По натпреварот во Марсеј тие еуфорично оценија дека се уверени во освојување на трофејот! Германските фанови им посакуваат среќа. Ах, тој фудбал...

Гледај видео 02:48
Now live
02:48 минути

Прочитај го и ова