Грешка или не? | Сите содржини | DW | 24.06.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Грешка или не?

Брегзит-таборот победи на референдумот во Велика Британија. Земјата ќе излезе од ЕУ. Како германските граѓани реагираат на историската одлука?

Гледај видео 01:03
Now live
01:03 минути

Повеќе во Медија центарот

Прочитај го и ова